Closed

Php script e-ticaret

This project received 12 bids from talented freelancers with an average bid price of $2444 USD.

Get free quotes for a project like this
Project Budget
N/A
Total Bids
12
Project Description

Web site yapımı

Php, ajax, query, mysql teknolojilerinin ağırlıklı olarak kullanıldığı bayi ve admin kontrol panelinden oluşacak bir script istiyorum. Bu scripti hem ben kullanacağım hem benim gibi bu işi yapan firmalara hazır paket program şeklinde satacağım. Hazır paket program şeklimde istiyorum (magento, prestashop gibi... ) Bu paket programa ilerleyen zamanlarda güncelleme ve modül eklentisi yaptığımda satış yaptığım firmalara ücreti karşılığında satmak istiyorum. Kurulumları da hazır paket programlardaki gibi kolay kurulum şeklinde tasarlanmasını istiyorum. Yapacağımız modüllerde sisteme uyumlu bir alt yapıda olsun. Alt yapı ileride modül eklemeyi desteklesin. Aşağıda sitede istediğim özellikleri listeledim. Çalısmaya başladığımızda site ozellikleririni anlatıp gerekli örnek siteler API dokümanları kred karti banka bilgileri verilecektir.

Site özellikleri ;

- Bayilerimin kullanacağı bir web sitesi yaptırmak istiyorum. Bu yazılımda bayilerim Türkiye'deki GSM operatörlerine online kredi yüklemesi yapabilecekler. GSM hatlarına istedikleri başlıktan (origanator)  SMS gönderebilecekler. Eklediğim ürünleri mağazan alışveriş yapabilecekler. Kendileri sisteme ürün ekleyip diğer bayilerime satış yapabilecekler. Fırsat ürünlerinden yararlanabilecekler. Site üzerinden siteye girerken kullanıcı tanımlanabilecekler. Ya da distribütör ise alt bayi açabilecekler. 

- Sistem bayilerin sisteme ödeme yapması ile başlayacak. Bu ödemeyi çeşitli metodlarla yapabilecekler (Banka Havalesi, kredi kartı, paypal, mobil ödeme vb gibi.) Bayiler bu bakiyeleri ile sistem üzerinden ister kredi yükleyecekler ister gruplara yada kullanıcılara toplu sms gönderebilecekler isterlerse sitede satışta olan ürünleri alabilecekler. Satışa çıkarttıkları ürünlerin geri dönüşü de bakiye olarak hesaplarına işlenecek. Bu işlenen bakiye ile yine alışveriş yapmaları gerekecek. Satışa çıkarttıkları ürünlerden belirli bir komisyon bana kalacak. Aylık yıllık olarak da ayrıca bu hizmetten yararlandıkları için dükkan kirası ödeyecekler. 

Site üzerinde satışa çıkardıkları ürünlerin alıcılar tarafından incelenmesi sepete atılmasını görebilecekler hangi bayiler ürünleri ile ilgilenmiş hangileri ürünlere tıklamış görebilecekler. Bunlara reklam amaçlı ücretli olarak SMS reklamı yapabilecekler. Ürünün fiyatında kampanya yaptığında bu ürün ile ilgilenen tüm bayilere SMS gönderebilecekler. Ürünlerini ana sayfa vitrin bölümünde ücreti karşılığında yayınlanması isteyebilecekler. Bu günlük, haftalık aylık ve gösterim başı fiyatlar ile ürünlerini listeleyebilecekler. Hem kendileri benim tüm bayilerinden faydalanıp geniş bir alıcı kitlesine kavuşmuş olup daha fazla satış ve gelir elde edecekler hemde ben dükkan kirası ve komisyon alarak kar elde etmiş olacağım. 

Bayiler distribütör (ana bayi) ise kendi bakiyeleri ile alt bayilerine istedikleri kadar bakiye açabilecekler. Kendi ödeme bilgilerini sisteme girip site sahibi gibi çalışabilecekler. (Banka havale bilgilerini ve iletişim bilgilerini) Bayiler sisteme giriş yapabilecekler kullanıcıları tanıtıp bunları yetkilendirebilecekler. Sistem üzerinden alış fiyatlarını görüp alt bayilerin alacağı fiyatları manuel ve % olarak tanımlanabilecekler. Kendi satış fiyatlarını tanımlayıp gün sonunda ne kadar kazanç sağladıklarını raporlayabilecekler. 

Sistemde kendi SMS başlıklarını (originator) tanımlayıp bu SMS başlığından gruplara, kişilere, ürünü ile ilgilenen diğer bayilere reklam ya da duyuru amaçlı SMS gönderebilecekler. Sistem üzerinden SMS paketleri alıp bunları istedikleri zaman kullanabilecekler (10 adet 1000 adet 10000 adet gibi) Grup oluşturup çeşitli datalardan (Excell, sql ) müşteri bilgilerini çekip kişiye özel istedikleri mesajı gönderebilecekler.

Admin panel örnek [url removed, login to view] DEMO - DEMO

Türkçe taleplerinizi değerlendireceğim.

Looking to make some money?

 • Set your budget and the timeframe
 • Outline your proposal
 • Get paid for your work

Hire Freelancers who also bid on this project

  • Forbes
  • The New York Times
  • Time
  • Wall Street Journal
  • Times Online